Profesyonel Web Tasarım 
ve
Logo Tasarım Hizmeti

Markanıza Değer Katın!

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımının Önemi

Günümüzde aynı ürünü ya da hizmeti sunan onlarca hatta yüzlerce marka ve firma var. Dolayısıyla pazarda rekabetin son derece yüksek olduğunu kolayca ifade edebiliriz.

Peki, firmanız bu rekabetçi ortamda nasıl sıyrılabilir? Tabi ki de sahip olduğu profesyonel, diğer pazarlama çalışmaları ile uyumlu kurumsal kimlik tasarımları ile. Ancak sadece kurumsal kimlik tasarımının bu rekabetçi ortamda yeterli olmayacağını belirtmekte fayda var. Tüm pazarlama çalışmaları bir bütün olarak önemlidir ve hepsinin birbiri ile entegre bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Bu noktada kurumsal kimlik tasarımı hazırlarken son derece dikkatli olunması gerekir. Örneğin, firmanız dinamik ve eğlenceli bir imaja sahipse ve hizmetlerini de bu şekilde sunuyorsa tüm kurumsal kimlik çalışmalarının tüketicilerde dinamik ve eğlenceli hislerini uyandırması gerekir.

Hazırladığınız bir sosyal medya çalışmasında bu hissi veremediğinizde kaybınız çok büyük olmayacaktır. Ancak kurumsal kimlik çalışmalarında aynı hata olduğunda ise geri dönüşü son derece zordur.

Kurumsal Kimlik Tasarımlarının Önemini Aşağıdaki Gibi Özetleyebiliriz.

Kurumsal Kimlik Öğeleri

Kurumsal Kimlik Çalışmalarımız

 • Logo Tasarım
 • Kartvizit Tasarımı
 • Antetli Kağıt Tasarımı
 • Fatura ve Makbuz Tasarımı
 • Diplomat Zarf Tasarımı
 • Cepli Dosya Tasarımı
 • Bloknot Tasarımı
 • Sticker Tasarımı
 • Personel Kimlik Kartı, Ziyaretçi Kartı, Güvenlik Kartı, Görevli Kartı, Kurum Araç Kartı, Personel Araç Kartı Tasarımları
 • Tabela Tasarımı
 • Kurumsal Banner Tasarımı

Bunların yanı sıra Logobudur ekibi olarak farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik kurumsal kimlik tasarımları hazırlıyoruz. Örneğin oteller için menü tasarımları, konaklama rezervasyonları, rahatsız etmeyin kartları, otel girişlerinde kullanılan hoş geldin tasarımları, bagaj fişleri gibi farklı tasarımlar ile marka kimliğini profesyonel bir şekilde hazırlıyoruz. Bu doğrultuda tüm firmaların markalaşma süreçlerini yönettiğimizi ifade edebiliriz.

Kurumsal Kimlik Tasarım Süreci

Kurumsal kimlik tasarımında öncelikle firmaların ihtiyaçları ve özellikleri analiz edilerek bir stratejik planlama hazırlanır.

Hazırladığımız planlama doğrultusunda firmalar için en uygun renk ve tasarımların kullanıldığı logo hazırlanır. Logolar 7-8 farklı tasarım ile onay için müşteriye sunulur.

Firma değiştirilmesini istediği yerleri ve hangi tasarımı beğendiğini bize ileterek onay verdikten sonra diğer kurumsal kimlik çalışmalarına geçilir.

Firmanın isteklerine göre antetli kağıt, kartvizit ve diğer kurumsal kimlik çalışmaları hazırlanarak onaya sunulur.

Müşteri, varsa revizelerini iletir ve tekrar çalışmalar yapılarak tasarımlar son halini alır.

Son onay alındıktan sonra talep doğrultusunda baskı işlemi gerçekleştirilir ve tüm çalışmalar müşteriye teslim edilir.