Profesyonel Web Tasarım 
ve
Logo Tasarım Hizmeti

Markanıza Değer Katın!

Logo ve Marka Kimliği Tasarımının Önemi

Başarılı Bir Logo ve Marka Kimliği Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Firmalar, kendilerine has logo tasarımları sayesinden rakiplerinden kolaylıkla ayrışabilir. Bu da rekabette firmalara büyük bir ayrıcalık tanır. Örneğin, bir bisküviyi tüketiciler marketlerden satın alırken üzerinde ki yazıları kolay kolay okumazlar.

Tüketicinin ilk dikkatini çeken yer ürünün ambalajında yer alan logodur. Logolar bir sembol ve şekle sahip oldukları için akılda kalıcılığı fazladır.

Tüketici, satın alma noktasında daha önce deneyimlediği ve beğendiğini bir markanın logosunu üründe gördüğünde o ürünü satın alma ihtimali son derece yüksektir.

Kısacası logo müşteriler için markaların adını ve kimliğini oluşturan bir tasarımdır.

Logo ve marka kimliği tasarımının yukarıda bahsedilen avantajlarından faydalanabilmek için söz konusu tasarımların kesinlikle doğru ve profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması gerekir.

Başarılı ve doğru bir logo ve marka kimliği tasarımı nasıl olmalıdır?

Logolarda sadece font kullanmak akılda kalıcılığı zorlaştıran bir durumdur. Bu nedenle logolarınızın yanında mutlaka bir sembol, amblem yer almalıdır. Çünkü insanların görsel hafıza çok daha kuvvetlidir ve bu sembollerin hatırlanması daha kolaydır. Son olarak başarılı ve akılda kalıcı bir logo için kurumunuzun imajı doğrultusunda renklerin kullanılması gerektiği son derece önemlidir. Örneğin, gıda firmaları hem ambalajlarında hem de kurumsal kimlik tasarımlarında genellikle kırmızı rengi kullanır. Çünkü kırmızının kişileri acıktırdığı herkes tarafından bilinir. Sizin firmanız da eğlenceli ve dinamik bir markaysa ve bu alanlarda faaliyet gösteriyorsa siyah, kahverengi gibi renkler yerine daha dinamik ve canlı renklerin tercih edilmesi gerekir.

Logo ve Marka Kimliği Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Logo ve marka kimliği tasarım öncelikle firmaların ihtiyaçları ve özellikleri analiz edilir.

Logolar 7-8 farklı tasarım ile onay için müşteriye sunulur.

Müşteri istediği revizeleri bize iletir ve tekrar tasarım hazırlanarak müşteriye sunulur.

Son onay alındıktan sonra müşterinin talebi varsa kurumsal kimlik çalışmaları hazırlanır ve logo teslime hazır hale getirilir.

Hazırlanan bu plan kapsamında müşteri için en uygun renk ve tasarımların kullanıldığı logo tasarımı çalışmalarına başlanır.